Inne 

Czy kostkę brukową można wykorzystać w mniej oczywisty sposób?

Kostka brukowa to bardzo powszechny materiał wykorzystywany w celu aranżacji przestrzeni publicznej oraz przydomowych ogródków i podwórek.

Zalety kostki brukowej

Kostki brukowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej oraz w wielu kształtach i rozmiarach. To sprawia, że są one materiałem niezwykle uniwersalnym, który z powodzeniem można wykorzystywać podczas wykonywania placów, ścieżek czy podjazdów. Ponadto, kostkę brukową cechuje prostota układania oraz duża trwałość. Kolejnym atutem kostki brukowej jest fakt, że jej poszczególne elementy mogą być łatwo i szybko wymienianie, bez konieczności ingerencji w całą powierzchnię, na przykład wykonaną z betonu.

Popularne wykorzystanie kostki brukowej

Kostka brukowa od malbud.waw.pl jest powszechnie wykorzystywana w celu utwardzenia terenu. Stanowi ona rozwiązanie proste technicznie, mało pracochłonne oraz stosunkowo tanie. Można ją zatem z powodzeniem stosować w przypadku podjazdów do przydomowego garażu czy tworzenia ścieżek w ogrodzie. Ponadto, materiał ten może być wykorzystywany w przypadku dużych powierzchni, takich jak na przykład:
1. parkingi przed sklepami wielkopowierzchniowymi
2. drogi osiedlowe
3. place w centrach miast.
W zależności od przeznaczania utwardzanej powierzchni oraz obciążenia materiału, wybiera się kostkę o zróżnicowanej wielkości od 4 do nawet 10 cm.

Niecodzienne wykorzystanie kostki brukowej

Jak wspomniano powyżej, kostka brukowa jest bardzo uniwersalnym i popularnym materiałem. Poza tradycyjnym wykorzystaniem jej podczas utwardzania ścieżek oraz placów można ją również wykorzystać w bardziej oryginalny sposób. Materiał ten może zatem posłużyć do budowy przydomowego tarasu lub wyznaczenia strefy relaksu w ogrodzie. Na podłożu z kostki brukowej można bowiem ustawić ogrodowe meble lub postawić grilla. Zresztą sam grill również może być wykonany z tego materiału. Ponadto, kostkę brukową można wykorzystać w celu tworzenia schodów, obrzeży ogrodowych, krawężników, murków, a nawet unikalnych donic ogrodowych. Wreszcie kostkę brukową można zastosować do wznoszenia elementów ozdobnych w ogrodzie, takich jak na przykład: oczko wodne czy fontanna.

Pozostałe posty