Inne 

Co brać pod uwagę przy wybieraniu klejów do glazury?

Na jakość zamontowania płytek wpływa między innymi rodzaj zastosowanego kleju. Zanim zacznie się szukać konkretnego produktu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie do jakiego typu materiałów ma być on zastosowany. Inne sprawdzą się przy małych płytkach ceramicznych, a inne trzeba kupić, gdy układa się wersje wielkoformatowe. Dokonując wyboru, trzeba brać pod uwagę również miejsce, w którym mają być zamontowane płytki. Mający lepsze właściwości klej do glazury trzeba zastosować na zewnątrz budynku. Inny produkt trzeba pozyskać do płytek układanych na ścianach, a inny do kładzionych na podłodze. Uwagę zwrócić trzeba również na rodzaj wylewki.

Jaki klej do glazury przy płytkach o małych formatach?

Gdy płytki mają być położone w kuchni, czy łazience nie zawsze trzeba decydować się na kleje z najwyższej półki. Dotyczy to montażu płytek mających małe formaty. Gdy podłoże jest nowe i stabilne, a montowane materiały cechują się dużą nasiąkliwością, można zdecydować się na zaprawy klejowe o nieco niższych parametrach przyczepności. Wyroby klasy C1 mogą zapewnić odpowiednie parametry. Oczywiście lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na produkty, które pochodzą od renomowanych producentów. Takie firmy oferują kleje, które produkowane są z zastosowaniem sprawdzonych technologii.

Jak wybrać klej do płytek wielkoformatowych?

Jeśli chce się uniknąć sytuacji, w których będzie dochodzić do kruszenia się, czy pękania płytek, wówczas trzeba zdecydować się na kleje o dużo lepszych parametrach. Dotyczy to zwłaszcza montowania wielkoformatowych materiałów. Gdy mają być one położone na bardziej obciążonych ruchem podłogach, wówczas warto wybierać kleje o lepszych parametrach użytkowych. Zdecydować można się między innymi na klej do glazury o właściwościach rozpływowych. Dodatkowo takie produkty powinny mieć podwyższone parametry przyczepności. W ten sposób będą one w stanie zapewnić maksymalne zredukowanie pustych przestrzeni. W nowoczesnych wnętrzach uzyskać można w ten sposób maksymalne wypełnienie powierzchni podłoża, co przekładać się będzie na trwałość powierzchni stworzonej z płytek.

Pozostałe posty