Inne 

Czy na złomie można zarobić?

Choć w powszechnej opinii zbieranie i sprzedawanie złomu to zajęcie mało dochodowe i stanowiące domenę osób znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, to jednak wcale nie musi tak być. Otóż, w rzeczywistości jest to zajęcie, które może przynosić bardzo wymierne korzyści finansowe.

Zbieranie i sprzedawanie złomu

Aby zbieranie i sprzedawanie złomu stało się zajęciem opłacalnym należy zdobyć wiedzę na temat tego, które z surowców warto oddawać do skupu złomu. W przypadku produktów, które osiągają najwyższe ceny zajęcie to może okazać się bardzo opłacalne.

Co warto oddawać do skupu złomu?

Skup złomu może okazać się dobrym źródłem dochodu w przypadku zbierania metali kolorowych. W ich składzie nie występuje żelazo, a ceny takich surowców wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za kilogram. Najmniej dochodowym zajęciem jest zbieranie i sprzedaż złomu stalowego oraz stopów żelaza. Z uwagi na to, że są to bardzo powszechnie wstępujące metale ich ceny są niskie i w wielu wypadach nie osiągają one cen przekraczających kilku złotych za kilogram.

Mosiądz, brąz, miedź, cyna, aluminium

Wśród najdroższych i chętnie skupowanych wymienić należy:
1. mosiądz
2. brąz
3. miedź
4. cyna
5. aluminium

Mosiądz jest jednym z droższych metali kolorowych. Ceny możecie sprawdzić na http://miliomet.pl/cennik/. Skup złomu oferuje ceny sięgające kilkunastu złotych za kilogram. Mosiądz to stop miedzi i cynku, który jest powszechnie wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu. Jest on odporny na korozję oraz bardzo plastyczny. Kolejnym surowcem, którego ceny osiągają wysoki poziom w skupach złomu jest brąz, czy stop metalu z cyną. Jest on odporny na wysokie temperatury i korozję oraz bardzo plastyczny. Miedź jest kolejnym stopem, którego zbiór i sprzedaż jest dość opłacalna. Skup złomu oferuje za takie surowce kilkanaście złotych za kilogram. Miedź jest powszechnie wykorzystana w wielu gałęziach przemysłu, w tym służy do produkcji przewodów elektrycznych czy instalacji wodociągowych. Kolejnym drogocennym z punktu widzenia skupu złomu surowcem jest cyna, której ceny sięgają nawet kilkudziesięciu złotych za kilogram. Jest ona jednak dość rzadka. Innym bardzo popularnym metalem oddawanym do skupu złomu jest aluminium. Z niego to bowiem wykonane są puszki do napojów czy inne tego typu opakowania spożywcze. Ceny aluminium osiągają poziom kilku złotych za kilogram.

Pozostałe posty