Inne 

Jak działa i jak wybrać mop parowy?

Intensywny rozwój technologii w segmencie sprzątania przekłada się na pojawianie się coraz bardziej wygodnych w użytkowaniu urządzeń. W ten sposób urządzenia pojawiające się na rynku są w stanie zapewnić możliwość realizowania prac domowych bardziej efektywnie. Do takich wyrobów zaliczają się między innymi mopy parowe. To urządzenia, które z wyglądu przypominają pionowe odkurzacze. Długi i wąski kształt ma na celu zapewnienie obsługi jedną ręką. Natomiast głowica urządzenia przypomina standardowy mop wykorzystywany do mycia podłóg. Jednak steam mop czyści powierzchnie z pomocą strumienia gorącej wody.

Do jakich powierzchni sprawdzi parowy steam mop?

Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli parowych mopów. Związane jest to między innymi z coraz większą popularnością takich produktów wśród użytkowników. Różnorodność dostępnych modeli parowych urządzeń do sprzątania sprawia, że wybierać można takie, które posiadają dopasowane do potrzeb parametry użytkowe. Poszczególne mopy mogą oferować różne rodzaje regulacji strumienia pary. W ten sposób wybierać można takie modele, które sprawdzą się przy stosowaniu na różnej wielkości powierzchniach. Wybrać można nawet takie wersje, które mogą być używane przy myciu podłóg, czy kamienia. Specjalne wersje przeznaczone są do czyszczenia tapicerek, czy mebli pokrytych materiałami.

Jak wybrać mop parowy?

Zanim wybierze się określony steam mop, warto zapoznać się z najważniejszymi cechami i parametrami, które trzeba brać podczas dokonywania wyboru. Do takich można zaliczyć między innymi rodzaj głowicy podstawowej dostępnej w urządzeniu. Jeśli chce się kupić dobrej jakości urządzenie, powinno się wybierać takie, które posiadają szersze głowice. Wyższa moc będzie wpływać na czas, po którym mop będzie gotowy do pracy. To parametr, który ma znaczenie, gdy wybiera się urządzenie do częstego wykorzystywania, choćby w przestrzeniach firmowych. Natomiast ciężar urządzenia jest istotny, gdy mop parowy ma być użytkowany również do czyszczenia ścian czy okien dachowych.

Pozostałe posty