Inne 

Jak stosować pianki montażowe?

Gdy przy pracach montażowych niezbędne jest zastosowanie pianek montażowych, wówczas ważne jest wybranie odpowiedniego ich rodzaju. Będzie to miało bezpośredni wpływ na to, jak będzie wyglądać praca z pianką montażową. Specjalne urządzenia ułatwiające aplikację w postaci między innymi lejków mają na celu zapewnić łatwiejsze dotarcie do wąskich szczelin. Dla uzyskania możliwości wielokrotnego użytku stosowane są pistolety. Jednak rodzaj aplikatora zależy również od typu pianki montażowej.

Jak wygląda praca z pianką montażową przy stosowaniu pistoletów?

Jeśli do pianki montażowej dołączony jest pistolet, warto przeczytać instrukcję przed rozpoczęciem prac. Przyda się to szczególnie przy stosowaniu pian dwuskładnikowych. W ten sposób praca z pianką montażową może być wykonana zgodnie ze wskazówkami producenta. Przy produktach dwuskładnikowych po nałożeniu puszki z pianką na pistolet i przekręceniu zaworu w dole puszki, trzeba odczekać, aż komponenty się zmieszają. Dopiero w następnej kolejności można odpowiednio ustawić wielkość strumienia, który pozwala w odpowiedni sposób przeprowadzić proces nałożenia materiału na powierzchnię. Więcej informacji na https://www.polubiszremont.pl/praca-z-pianka-montazowa-na-co-zwrocic-uwage-podczas-stosowania/.

Jak powinno się aplikować piankę?

Jeśli po nałożeniu pianki powierzchnia ma być trwała, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Ważne jest między innymi jego odkurzenie. Dodatkowo zwilżenie wodą pozwala zapewnić lepsze wiązanie się pianki z podłożem. Warto nie zapominać o zabezpieczeniu tych fragmentów powierzchni, gdzie pianka nie powinna się dostać. Po zaschnięciu jest ona trudna do usunięcia. Z tego powodu dobrze jest zastosować zabezpieczenie z wykorzystaniem taśm. Pozwala to uniknąć pozostawiania śladów w nieodpowiednich miejscach. Natomiast, gdy się pojawią warto od razu stosować środki czyszczące do pian. Zaschnięte plamy po piance są trudne do usunięcia. Gdy używa się pistoletu warto z tego powodu stosować się do zasady, żeby nakładać piankę od dołu do góry szczeliny montażowej. Dodatkowo materiał warto nakładać warstwami, które nie przekraczają trzech centymetrów grubości.

Pozostałe posty