Jak poradzić sobie z problemami ze snem?
Problemy ze snem dotykają współcześnie coraz większej liczby osób. Wynika to między innymi z coraz dłuższego funkcjonowania przy sztucznym świetle. Nieregularny tryb życia również nie sprzyja ustabilizowaniu zegara biologicznego. Na problemy ze snem przekładać może się również stres. Równocześnie bezsenność może być krótkotrwała. Jednak zdarza się, że jest to głębszy problem. Zawsze warto podjąć odpowiednie działania w celu poprawienia jakości snu. Gdy sprawdzi się, co zrobić gdy nie mogę spać, można dostosować konkretne metody do indywidualnych problemów. W większości przypadków niezbędne jest dokonanie zmiany trybu funkcjonowania.
Jak sprawdzić, co zrobić gdy nie mogę spać?
Zapoznanie się z metodami radzenia sobie z bezsennością jest sposobem na wykorzystanie takich, które mogą okazać się skuteczne. Do ważnych zasad dotyczących higieny snu można zaliczyć wietrzenie sypialni przed snem, unikanie nadmiernej ilości światła laptopa, czy smartfona, zwłaszcza przed zaśnięciem. Dobrze jest właściwie przygotować pomieszczenie, w którym się śpi. Warto wykorzystać stonowane barwy. Dodatkowo warto unikać spożywania posiłków na dwie do trzech godzin przed etapem zasypiania. Warto zjadać również lekkostrawne kolacje. Przykładowe przyczyny omówiono w https://terapiabezsennosci.pl/przyczyny-bezsennosci/.
Jak ułatwić sobie zasypianie?
Sprawdzając, co zrobić gdy nie mogę spać, można zapoznać się również z metodami wspomagania zasypiania. Do bezpiecznych i sprawdzonych metod można zaliczyć spożywanie różnych ziół. Do takich można zaliczyć takie preparaty ziołowe, które zawierają między innymi wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, ziela dziurawca, melisy, lawendy. Jest to znacznie bardziej bezpieczne rozwiązanie niż sięganie po produkty medyczne. Oprócz ziół można zdecydować się również na odpowiednie nawilżenie powietrza w sypialni. Dobrze jest unikać wyczerpującej pracy fizycznej czy psychicznej tuż przed snem. Pozytywne efekty może przynieść również codzienny spacer. Pozwala on odprężyć się psychicznie, a także natlenić organizm, co również sprzyja szybszemu zasypianiu.