Inne 

Jak wybrać wygodne buty narciarskie?

Bezpieczna jazda na nartach wymaga odpowiedniego, dopasowanego sprzętu narciarskiego. Obejmuje to między innymi buty narciarskie, które muszą zapewnić stabilność stopy podczas jazdy. Gdy wybiera się buty narciarskie rossignol, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na takie cechy, jak rozmiar, kształt skorupy i cholewy. Znaczenie ma również to, jaka jest sztywność obuwia. Dodatkowo inne wersje są przygotowane dla mężczyzn i kobiet. Produkty damskie mają niżej położoną część buta w okolicy łydek, co oddaje różnice w budowie ciała. W ten sposób obuwie narciarskie może być bardziej ergonomiczne.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar butów narciarskich?
Właściwie dopasowane buty do jazdy na nartach mają przede wszystkim odpowiedni rozmiar. Muszą one niemal idealnie pasować do stopy. Zwrócić uwagę trzeba między innymi na długość butów. Podawana jest ona, co pół numeru. Gdy po zmierzeniu stopy okazuje się, że trzeba wybrać pomiędzy dwoma rozmiarami, wówczas warto zdecydować się na ten mniejszy. Podczas użytkowania obuwia można się spodziewać tak zwanej kompresji wkładki. Istotne jest właściwe dopasowanie również szerokości butów narciarskich. Ważne jest, aby buty rossignol były dopasowane do umiejętności jazdy na nartach. Im są one lepsze, tym można zdecydować się na węższe wersje. Odpowiednie dla większości narciarzy są szerokości wynoszącej sto milimetrów. Natomiast przy szerszych stopach można postawić na większe rozmiary, co pozwala uzyskać lepszy komfort użytkowania.

Jakie buty narciarskie rossignol wybrać pod kątem twardości?

Istotnym parametrem obuwia narciarskiego jest również twardość. To również taka cecha butów, która musi być dopasowana do umiejętności posiadanych przez narciarza. Początkujący narciarze powinni decydować się na wersję, w której parametr twardości flex mieści się między 60, a 90. Natomiast bardziej zaawansowani mogą wybierać wyższe wartości twardości obuwia narciarskiego. Bardzo zaawansowani zawodnicy wybierają najbardziej sztywne buty, których wartość parametru flex wynosi ponad 140.

Pozostałe posty