Inne 

Na czym polega zabieg liposukcji?

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które pozwalają poprawić wygląd. Do takich zalicza się liposukcja, która pozwala usunąć nadmierne ilości tłuszczu z konkretnych partii ciała. Nie jest to zabieg odchudzający. Jego celem jest modelowanie ciała. Wybierany jest przez osoby, które mają kompleksy związane z nadmiarem tłuszczu, którego nie można się pozbyć nawet poprzez aktywność fizyczną. Najczęściej zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem urządzeń laserowych. Wówczas jest to bezpieczna operacja, która pozwala uzyskać mniejszą bolesność, ograniczenie krwawienia, krótszą rekonwalescencję oraz lepsze efekty estetyczne. Równocześnie możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Skąd liposukcja pozwala usunąć tłuszcz?

Wykorzystanie zabiegu liposukcji pozwala usuwać tłuszcz między innymi z bioder, ud, pleców, ramion, brzucha czy podbródka. Wykorzystanie energii laserów pozwala na rozpuszczanie tłuszczu, który następnie można odessać. Jest to zabieg, który często łączony bywa z powiększaniem piersi. Uzyskany tłuszcz można, bowiem zastosować do modelowania innych części ciała. Równocześnie, gdy ilość odessanego tłuszczu jest mniejsza, wówczas może on samoistnie się wchłonąć. Dotyczy to zabiegów modelujących podbródek czy ramiona. Szczegóły na lineacorporis.pl/operacje-plastyczne-dla-kobiet/liposukcja-odsysanie-tluszczu.

Na jaki typ zabiegu warto się zdecydować?

Za najbardziej skuteczną metodę odsysania tłuszczu uznawana jest liposukcja infradźwiękowa. Podczas zabiegu wykorzystywane są infradźwięki, które pozwalają modelować tkankę tłuszczową. Ten rodzaj liposukcji jest uznawany za znacznie bardziej bezpieczny, gdyż można skutecznie omijać naczynia, nerwy. Ogranicza to konieczność stosowania silnego znieczulenia. Nieprzyjemne doznania podczas zabiegu są mniejsze. Dodatkowo ograniczone jest również występowanie powikłań. Taki typ zabiegu może być połączony z liposukcją laserową. W ten sposób można uzyskać bardziej kompleksowe efekty. Ma to na celu uzyskanie między innymi poprawy napięcia skóry po zabiegu. Urządzenia laserowe mogą być zastosowane również dla uzyskania większej skuteczności przy odsysaniu tłuszczu.

Pozostałe posty