Inne 

Kiedy dziecko powinno nosić wkładki ortopedyczne i jak je wybrać?

Decyzję o konieczności używania przez dziecko wkładek ortopedycznych podejmuje ortopeda. Jest to niezbędne, gdy w rozwoju pojawiają się wady stóp czy postawy. Innym problemem może być to, że dziecko ma jedną nogę krótszą od drugiej. Właściwie dopasowane wkładki typu ortopedycznego mają za zadanie odciążyć stawy, zapobiegać rozwojowi wad postawy. Pozwala to ograniczyć występowanie bólu stawów, stóp, a nawet kręgosłupa.

W jakim wieku dziecko powinno nosić wkładki do butów?

Z reguły u dzieci poniżej ósmego roku życia nie ma konieczności stosowania wkładek do butów. Do tego wieku stopy nie są jeszcze w pełni ukształtowane. W ten sposób mogą pojawiać się wady fizjologiczne, które wraz z dalszym rozwojem same znikną. Z tego powodu nie ma konieczności decydowania się na wkładki ortopedyczne dla dzieci. Oczywiście, gdy zauważy się niepokojące problemy z układaniem się kolan, czy stawianiem stóp, wówczas warto skonsultować się z lekarzem. Pozwala to przeprowadzić dokładnie badania manualne oraz z wykorzystaniem urządzeń typu podoskop. Umożliwia to określenie, czy występuje poważna wada fizjologiczna, która wymaga korekcji. Jeśli jest to wada, która nie będzie w stanie sama zaniknąć, wówczas niezbędne będzie skorzystanie z wkładek ortopedycznych. Więcej porad na https://fororto.pl/wkladki-ortopedyczne-dla-dzieci/.

Przy jakich wadach stosowane są wkładki ortopedyczne dla dzieci?

U dzieci mogą pojawiać się różne wady, które mogą wymagać zastosowania wkładek do butów typu ortopedycznego. Do często występujących problemów można zaliczyć płaskostopie zarówno typu podłużnego, jak i też podłużnego. Podobnie jest z koślawością zarówno stóp, jak i też kolan. Gdy takie wady zostają wykryte szczególnie u dzieci w wieku szkolnym, wówczas w celu ich skorygowania wykorzystywane są wkładki ortopedyczne dla dzieci. Natomiast nie jest to jedyny element terapii, który ma za zadanie usunąć wady rozwojowe czy postawy. Równie ważne jest stosowanie regularnych ćwiczeń korekcyjnych wskazanych przez ortopedę czy rehabilitanta, które są w stanie zapewnić ograniczenie rozwoju wady lub jej redukcję.

Pozostałe posty