Marka 

Volkswagen Golf – najczęściej wybierany samochód

Volkswagen Golf to obecnie jeden z najpopularniejszych samochodów niższego segmentu. Wyróżnia się prostotą, ale i stosunkowo niskimi kosztami eksploatacji. Warto także zauważyć, że obecnie na naszych ulicach można zobaczyć wiele modeli nawet z lat 90 tych, co świadczy o wytrzymałości i stosunkowo wysokiej niezawodności tych aut.

O historii słów kilka

Volkswagen Golf pojawił się na rynku w 1974 roku, choć prace nad nim trwały od lat 60 tych. Od tego czasu można rzecz, że ta marka zdominowała rynek. Golf powstał, jako zastępstwo sędziwego garbusa. Volkswagen Golf został zaprojektowany przez Giorgio Giurgiaro i podbił serca milionów ludzi. Inżynierowie marki byli prekursorami, gdyż umieścili silnik z przodu samochodu, kończąc ostatecznie etap silników z tyłu pojazdu. Warto także zauważyć, że golf posiadał napęd na tylną oś.

Niska cena- niska eksploatacja

Volkswagen Golf IV jest najczęściej wybieranym modelem, szczególnie przez osoby, które nie dysponują zbyt dużym nakładem finansowym. Dobrej jakości samochód tej marki można zakupić za około 10 tysięcy złotych. Samochód wyróżnia się ergonomiczną kabiną. Całe wnętrze urządzone jest w eleganckim ciemnym kolorze. Na uwagę zasługuje również mocny silnik o mocy 75 koni mechanicznych. Zamiast benzyny można także wybrać wersję diesel, która z kolei wyróżnia się tym, ze rozpędza się w 20 sekund do 100 km na godzinę, może wynik nie jest imponujący, ale warto pamiętać, że jest to pojazd z 1997 roku. To także dobry samochód dla rodzin, wystarczy tutaj wybrać wersję Kombi.

Pozostałe posty