Wiadomości 

Volkswagen Golf IV- niezawodność i niska cena

Wielu młodych ludzi zaraz po ukończeniu 18 lat zapisuje się na kurs prawa jazdy. Po zdanym egzaminie pragną mieć swój samochód, a nie prosić się rodziców o pożyczenie ich pojazdu. Tutaj rodzice stają przed dylematem, czy kupić swojemu dorosłemu dziecku samochód, a jeżeli tak, to jaki model wybrać? Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy w dużej mierze od zasobności portfela. Ciekawym modelem jest na pewno Volkswagen Golf IV, który wydaje się być samochodem tanim i stosunkowo niezawodnym.

Dobra jakość, a niska cena

Wybierając auto, a nie mający zbyt dużych nakładów finansowych najczęściej bierze się pod uwagę cenę , niskie koszty eksploatacji, oraz niezawodność. Wszystkie te oczekiwania spełnia Volkswagen Golf IV. Oczywiście cena zależy od rocznika i jego przebiegu. Jednak można znaleźć wiele samochodów w naprawdę niskiej cenie, które są idealne dla młodych kierowców. Przede wszystkim koszty utrzymania są niemal śmiesznie niskie i wiele serwisów od ręki naprawia takie samochody i posiada na stanie części. Ponadto marka Volkswagen kojarzy się z prestiżem i niezawodnością , a na polskich drogach można zobaczyć wiele takich pojazdów.

Jak obniżyć koszty eksploatacji?

Najbardziej popularne są golfy IV o pojemności 1.4, 1.6, zatem ich spalanie benzyny jest na bardzo niskim poziomie. Można także zdecydować się na przerobienie instalacji na lpg, dzięki temu można jeszcze zaoszczędzić. Warto jednak w tym przypadku wybrać silniki starszej konstrukcji. Z kolei dla miłośników diesli najbardziej polecane są samochody 90 konne oraz 110 konne z wtryskiem bezpośrednim, a nie pompowtryskiwaczem.

Pozostałe posty