Wiadomości 

Volkswagen Golf IV – prostota i trwałość

Volkswagen Golf IV jest samochodem, który często wybierany jest przez Polaków. Wyróżnia się prostotą, ale również dużą niezawodnością. Jest to samochód stosunkowo mocny, choć oczywiście zdarzają się usterki, jednak mimo to wart jest uwagi. Taki samochód zdecydowanie nie jest polecany dla rodzin z dziećmi, gdyż zwyczajnie nie ma w nim dużo miejsca.

Volkswagen Golf IV- prostota i elegancja

Volkswagen Golf IV jest nadal bardzo prosty i ergonomiczny. Również wnętrze utrzymane jest w minimalistycznym stylu. Jest surowe, jednak mimo to dosyć eleganckie. Utrzymane w stonowanej kolorystyce, gdzie dominuje czarny i szary kolor. Na pewno wyróżnia się deska rozdzielcza. Mały minus za niezbyt dopracowane wykończenie, gdzie blacha i stal ocynkowana zostały zastąpione plastikiem, co sprawia, że po pewnym czasie plastik zaczyna odchodzić, a to z kolei nie wygląda zbyt estetycznie. Jednak przynajmniej nadwozie jest antykorozyjne, zatem nie trzeba go odnawiać

Volkswagen Golf IV- niezawodny silnik i niski koszt eksploatacji

Golf dostępny jest w szerokiej gamie jednostek napędowych. Najmocniejsze wydają się być turbodiesele. Dostępnych jest także kilka rodzajów przekładni, jednak w samochodach używanych najlepiej sprawdzają się skrzynie manualne. Silnik jest niemal niezawodny i nie traci swojej mocy nawet po zmianie instalacji na LPG. Jednak najbardziej awaryjne są silniki 1.6 FSI z bezpośrednim wtryskiem. Naprawa takich samochodów jest stosunkowo tania, zamiast oryginalnych części można zdecydować się na zamienniki.

Pozostałe posty