Inne 

W czym pomoże Ci radca prawny?

Chcesz uzyskać pomoc prawną? W tym celu możesz udać się nie tylko do kancelarii adwokackiej, ale również do kancelarii radcy prawnego. Kim dokładnie jest ten prawnik? Jakie usługi oferuje? Kiedy warto się do niego udać?

Kim są radcowie prawni?

Radcą prawnym nazywa się prawnika, którego specjalnością jest udzielanie pomocy prawnej. Może zostać nim osoba, która ukończyła studia prawnicze na poziomie magistra, a także odbyła aplikację radcowską i z pozytywnym wynikiem przeszła egzamin radcowski.

Z pomocy radcy prawnego można skorzystać w kancelarii radcowskiej lub kancelarii radcy prawnego. Radcowie prawni mogą być także zatrudnieni w firmach, urzędach.

Zakres usług kancelarii radcowskiej

Prawnik jak radca prawny zajmuje się obsługą zarówno klientów indywidualnych – osób prywatnych, jak i klientów biznesowych – jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek.

Kancelaria radcy prawnego może zaoferować swoim klientom dostęp do rozbudowanej gamy usług prawnych. Wybrane usługi dostępne w kancelariach radców prawnych:
– Udzielanie porad prawnych,
– Przygotowywanie opinii prawnych, na przykład opiniowanie umów,
– Sporządzanie pism procesowych, na przykład jak wnioski, pozwy, odpowiedzi na pozwy,
– Dochodzenie należności – windykacja,
– Reprezentowanie klientów w kontaktach z innymi podmiotami – firmami, urzędami,
– Reprezentowanie klientów w trakcie postępowań sądowych.

Kiedy udać się do radcy prawnego?

Z pomocy specjalisty jak radca prawny można skorzystać w każdej sytuacji, gdy konieczne jest uzyskanie wsparcia prawnego, a przykład wtedy, gdy chce się uzyskać poradę, złożyć pozew czy zawrzeć umowę.

Bardzo często radca prawny zajmuje się sprawami jak rozwody, podział majątku po rozwodzie, sprawy opieki nad dziećmi i sprawy alimentacyjne. Do kancelarii radcowskiej często udają się też osoby szukające pomocy w sprawach spadkowych, związanych z odzyskaniem długów, sprawach odszkodowawczych. Gdy potrzebna jest specjalistyczna pomoc, na przykład w ramach prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa budowlanego i innych dziedzinach, najlepiej udać się do kancelarii specjalizującej się w danym zakresie prawa.

Pozostałe posty